מאמרים

דמי ניהול בפנסיה חשובים יותר מהתשואה

ההנחה שיציעו קרנות הפנסיה החדשות של משרד האוצר בדמי ניהול משמעותית יותר מתשואה גבוהה. בחלק מהמקרים הקצבה העודפת יכולה להגיע אפילו ליותר מ־2,000 שקל בחודש.
                                                                                   

טובעים בניירת? מה כדאי לשמור ומה לזרוק

מסמכים מסוימים כמו דו"חות פנסיה ומשכנתא יכולים להיות שווים הרבה מאד כסף, בעוד אחרים סתם צוברים אבק ומיותרים. ותתפלאו, לא הכל צריך לתייק. כך תעשו בהם סדר, אחת ולתמיד.
                                                                                   

חשבונות הפנסיה יאוחדו - והחוסכים יפסידו פעמיים

תקנת "עקוב אחר פנסיוני" תחייב את חברות הפנסיה לאחד חשבונות לא פעילים של חוסכים לתוך החשבון הפעיל. ניירות הערך של החשבונות הלא פעילים ייאלצו להימכר, המזומנים יועברו לקרן הפעילה - והיחידים שירוויחו הם הבנקים.                                                                                   

הושגה הסכמה לחוק פנסיה גם לעצמאיים

תהחל מ-2017 תונהג פנסיה גם לעצמאיים שבמסגרתה יחוייב העצמאי להפקיד לחיסכון הפנסיוני. חובת ההפקדה תחול על עצמאי שהכנסתו עולה על מחצית השכר הממוצע ועד לשכר הממוצע במשק.                                                                                   

מהפכה צרכנית? האוצר מתיר לבעלי ביטוחי מנהלים להתנייד

האפשרות להעביר פוליסה זו מחברה אחת לאחרת תותר למי שמחזיק בפוליסה עם מקדם מובטח קיים, וזאת תוך שמירה על אותה רמת הפקדות ואותם מקדמים מובטחים, שהיו בחברה הקודמת.                                                                                  

שוק ביטוחי המנהלים ייפתח לתחרות

המפקחת על שוק ההון והביטוח באוצר תודיע בקרוב על התרת הניוד של פוליסות ביטוחי המנהלים בין חברות הביטוח, תוך שמירה על מקדמי ההמרה המשמעות: למעלה מ-200 מיליארד שקל ייפתחו לתחרות והלקוחות עשויים לשלם פחות דמי ניהול.